Mikołajki

 

Jutro Mikołajki! Prezenty gotowe?

 
 
 
 

Jeśli lista życzeń waszych dzieci była długa, a Wy nie zdążyliście kupić wszystkiego, to chcę Wam tylko powiedzieć, że wyrzuty sumienia możecie sobie odpuścić, bo dzieciom mniejsza ilość prezentów może wyjść na zdrowie, a listę, możecie wypełnić przy najbliższej okazji. Bo, mimo że nasze dzieci z różnych stron są karmione ideą, że dobra materialne dadzą im poczucie szczęścia, w rzeczywistości badania donoszą, że jest całkiem odwrotnie. Szczęście daje im prawdziwa więź rodzinna i relacja z drugim człowiekiem! I nie chodzi oczywiście by prezentów nie dawać, ale raczej by dawać je z miłości, a nie zamiast niej!

 

Dlaczego wiec mniejsza ilość może im wyjść na zdrowie, ano dlatego, że wiele dzieci podwójnie wyjątkowych, nie najlepiej radzi sobie ze zbyt dużą ilością emocji w ciągu jednego dnia. Dlatego niezwykle miły dzień może dla nich skończyć się dość ponuro (przebodźcowanie, problemy z zasypianiem, poczucie rozbicia, itp.)

 

Wy z pewnością znacie swoje dzieci najlepiej wiec korzystajcie z tego dnia tak, by odpowiedzieć na ich potrzeby, stawiając jako priorytet uwagę na ich wrażliwą duszę i ciało.

 

Dodatkowo warto pamiętać, że to ok! nie mieć zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Prezenty może On i przynosi, ale to jednak obcy, z dziwnie długą brodą i nietypowym strojem, który udaje, że wszystko o nas wie i wchodzi przez komin, którego może nawet nie mamy. Jakby się głębiej nad tym zastanowić to całkiem przerażająca postać. Uczucia naszych dzieci postawmy w ten dzień na pierwszym miejscu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.