Jestem psychologiem i doktorem nauk społecznych ze specjalnością neuropsychologii rozwoju dziecka. Przez ostatnie 10 lat zgłębiałam swoją wiedzę na temat procesów zachodzących w mózgu, ciele i relacjach z innymi w pierwszych latach życia dziecka, w jednej z najbardziej przodujących w tych tematach grup na świecie (Babylab, Uppsala Uniwersytet, Szwecja). Rozwój dziecka nigdy nie był dla mnie tylko pracą, był, jest i zawsze będzie ogromną fascynacja! W ostatnich latach zajęłam się również tematyką problemów powiązanych z posiadaniem bardzo wysokiej inteligencji, m.in. wysoka wrażliwość, perfekcjonizm, dysleksja, a przede wszystkim zaburzenia lękowe. Ukończyłam kursy, które pozwoliły mi na poszerzenie wiedzy i umiejętności w pracy z dziećmi z zaburzeniami lękowymi i ich rodzinami. Dodatkowo jestem jednym z pierwszych trenerów Safe&Sound Protocol oraz FOCUS w Polsce.


Przez ostatnie 8 lat moje własne dzieci były niezastąpionymi nauczycielami i pozwoliły mi doświadczyć czym jest rodzicielstwo. Wierzę, że w życiu każdego dziecka nie ma nic cenniejszego niż głęboka relacja z rodzicem i odpowiednie dla niego środowisko rozwoju. Jestem przekonana, że każde dziecko ma ogromne pragnienie bliskości, dlatego największy dar jaki rodzic może ofiarować swojemu dziecku to zbudowanie z nim bezpiecznej relacji przepełnionej bezwarunkowa miłością. To takie minimum, które może być jednocześnie wszystkim. To taki fundament, który może być całym światem. 


Dlaczego podwójnie wyjątkowi?

Przede wszystkim, ponieważ to wyjątkowo bliski mojemu sercu temat! W ostatnich latach spotkałam na swojej drodze wiele rodzin, których dzieci (a czasami rownież ich rodzice) są podwójnie wyjatkowi. Dzieci te dały mi nowe spojrzenie na rozwój i wsparcie. Wchodząc w kontakt z takimi dziećmi szybko można zauważyć, że są niezwykli, a ich wnętrze niecodzienne i niezwykle bogate.  


Wierzę, że wszystkie dzieci są wyjątkowe, ale te podwójnie wyjątkowe oprócz swojej ogromnej wyjątkowości często wnoszą do rodziny dodatkowy bagaż, który może stać się sporym obciążeniem. Niestety brak wiedzy na temat dzieci podwójnie wyjątkowych pozostawia rodziców bez wsparcia i zrozumienia. Od dawna miałam w sobie pragnienie by stworzyć miejsce dla takich rodzin. Rodzin, które kroczą podobna drogą, spotykają podobne wyzwania, by mogły odnaleźć siebie i powiedzieć sobie nawzajem – rozumiem i jestem tu dla Ciebie!